Dobre wskazówki w walce z cellulitem

Świetnego sposobu na cellulit szuka niejedna kobieta. Idealnie byłoby, gdyby dało się zniwelować go do zera z pomocą jednego, szybkiego i łatwego w użyciu środka. Gdyby chciał po prostu zniknąć jak niepyszny i nigdy więcej się nie pojawić… niestety. Działania w celu pozbycia się lipodystrofii muszą być kompleksowe. Zawierają się w nich kosmetyki na cellulit, ale też dieta, ruch i kilka przydatnych sztuczek pielęgnacyjnych, które pozwalają na widoczną redukcję źle rozmieszczonej tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem opiera się na kilku filarach, ponieważ jest też kilka przyczyn jego powstawania. U kobiet nigdy nie odpowiada za niego jedynie pojedynczy powód. To zwykle hormony, brak ruchu, nieprawidłowa dieta, dziedziczne skłonności, a także problemy z krążeniem czy brak prawidłowej pielęgnacji.

Odpowiednia dieta

Najlepiej zapomnieć o soli. Nie oznacza to oczywiście, że kuchnia ma być pozbawiona smaków – istnieje przecież tyle aromatycznych przypraw i ziół! Niektóre z nich dodatkowo wspomagają przemianę materii i odprowadzanie nadmiaru wody z organizmu.

Więcej aktywności!

To hasło jak mantrę powtarzają lekarze, dietetycy, kosmetolodzy… coś w nim musi więc być. Istotnie jest – to sekret dobrej kondycji, zdrowia i urody. Także w działaniach przeciwko skórce pomarańczowej odpowiednia doza ruchu odgrywa rolę kluczową. Dbając o to, by nie przesiedzieć całego życia, można znacząco wzmocnić swoje zdrowie, a także wspomóc się w walce o piękne, gładkie ciało. Ruch pozwala dotlenić organizm i odżywić komórki, a także zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej – co jest szczególnie ważne w przypadku spowodowanego przez nadmiar kwasów tłuszczowych cellulitu lipidowego.

Kremy na cellulit

krem antycellulitowy vialiseWarto wdrożyć do codziennej pielęgnacji wartościowe kosmetyki na cellulit, na przykład takie jak serum na cellulit Vialise. To kosmetyk niezwykle nowoczesny, jednak wykorzystując znane od wieków siły natury. Jedyną różnicą jest wygoda stosowania i czas oczekiwania na efekty – podczas gdy posługiwanie się recepturami babć zabiera sporo czasu, a na efekty trzeba czekać z prawdziwą cierpliwością, Vialise pozwala już po miesiącu cieszyć się piękniejszą, pozbawioną cellulitu skórą.

Masaże i zmiany temperatury

Mechaniczne rozbijanie skupisk przerośniętych komórek tłuszczowych to ważna broń. Dlatego tak wielu producentów zaleca, by kremy na cellulit wmasowywać przez kilka minut w skórę, wkładając w tę czynność sporo siły. Dostępne są nawet specjalne masażery, zaprojektowane z myślą o radzeniu sobie z cellulitem na różnych partiach ciała. Z kolei naprzemienne zimne i ciepłe prysznice pozwalają ujędrnić skórę i wpływają na jej kondycję. Dzięki temu nawet po zrzuceniu kilogramów skóra wciąż wygląda dobrze.

Zabiegi u kosmetyczki

Można też wreszcie zdecydować się na specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym lub centrum SPA. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – specjalnie opracowane receptury są stosowane zwykle w formie gorących okładów. Wykonuje się także skuteczny w przypadku cellulitu wodnego drenaż limfatyczny.

2 przemyślenia nt. „Dobre wskazówki w walce z cellulitem”

  1. Najgorsze co można zrobić na cellulit, to sfiksować się na jednej metodzie bo „u kogoś zadziałało”. Ja właśnie popełniłam ten błąd, namówiona przez przyjaciółkę w dobrej wierze, ale jak potem analizowałyśmy temat to się okazało, że stosowała nie tylko krem na cellulit, ale też zaczęła chodzić na basen raz w tygodniu i na zumbę. Efekty miała znacznie lepsze niż ja, a ja się dziwiłam, że jestem jakaś dziwna, bo krem na cellulit na mnie nie działa.

  2. No bo tak się nie da. Sam krem na cellulit może i wystarczy, ale tylko w przypadku, gdy cellulit dopiero się zaczyna, jest niewielki i tak naprawdę jeszcze go za bardzo nie widać. Jak minął już jakiś czas od tego, gdy cellulit się pojawił, to jednak trzeba już zacząć działać ostrzej i zastosować kilka metod na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 2 =