Gdzie kupić stewię?

Chociaż stewia naturalnie porasta tylko w Paragwaju wcale nie oznacza to, że nie możemy jej nabyć w Polsce. Co więcej możemy ją nie tylko kupić, ale także zasadzić w domowych warunkach i hodować na własny użytek. 

Aby samodzielnie zasadzić tą roślinę, potrzebne będą nasiona stewii bądź sadzonki – pamiętajmy, że nie musimy wyruszać po nie w odległe zakątki świata bowiem te dostępne są bez problemu w Polsce. Stewię do zasadzenia najczęściej znajdziemy w sklepach zielarskich a już na pewno w sklepach z asortymentem ogrodniczym; czasem możemy podpytać o ten naturalny słodzik miejscową kwiaciarkę, która częściej niż my przechadza się po giełdach kwiatowych i ogrodowych – może sprowadzi dla nas cenną sadzonkę stewii.
Jeśli chodzi natomiast o wyroby ze stewii, których używać będziemy mogli od razu w kuchni, najlepiej wybrać się do sklepu zielarskiego, bo właśnie tam z dużym prawdopodobieństwem ją znajdziemy. W celach poszukiwawczych warto zajrzeć także do sklepów w ekologiczną żywnością.
Samą stewię możemy kupić możemy w różnej formie, w zależności od naszych potrzeb i wykorzystania tego zdrowego cukru podczas przyrządzania różnych potraw. Tym samym możemy nabyć stewię w płynie bądź jako puder; sklepy oferują również suszone liście tej rośliny, które są idealne do wzbogacenia smaku różnego rodzaju napojów. Opinie o stewii jednoznacznie wskazują na fakt, iż najczęściej wykorzystywany jej ekstrakt z tej rośliny, czyli forma płynna.

Ile kosztuje stewia?

Cena stewii jest uzależniona od postaci, w jakiej występuje. Najtańszy jest proszek z tej rośliny i ususzone liście – ich koszt to średnio 10-12 zł za około 30 g. Najwięcej zapłacić trzeba za stewię w płynie bowiem koncentrat kosztuje minimum 40 zł.
Warto jednak wziąć pod uwagę, że stewia w każdej formie jest bardzo wydajna i posłuży bardzo długo. Do posłodzenia napoju wystarczy jeden listek bądź 2-3 krople ekstraktu. Trzeba również przyznać, że cena tego naturalnego słodzika jest adekwatna do jego zdrowotnych właściwości – pamiętajmy, że jest całkowicie bezkaloryczna.

3 przemyślenia nt. „Gdzie kupić stewię?”

  1. w sumie niedrogo patrząc na jej wydajność i przede wszystkim zdrowie. warto wydać te 40 zł i mieć pewność, że ciasto, które jemy nie posiada 1000000000000000000000000 kalorii

    1. A zdziwisz się, bo widziałam na dziale ekologicznym właśnie stewię, ale nie kupiłam, bo była bardzo droga. Ja nabywam na bazarze u sprawdzonego źródła i wiem, że jest bez żadnych dodatków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 27 = 28