Łysienie – Jak leczyć? Praktyczne wskazania dla łysiejących pacjentów

Niewątpliwie, łysienie ma wiele przyczyn. Często może nas wręcz zadziwiać to, co może przyczyniać się do łysienia. Nikogo prawdopodobnie nie dziwi, że w dużej mierze są za nie odpowiedzialne geny. Jednakże, niezwykle duże znaczenie ma również to co jemy i pijemy. Nie bez znaczenia są również nasze nałogi, takie jak palenie papierosów czy picie alkoholu. Wydaje się, że szczególnie tytoń negatywnie wpływa na nasze mieszki włosowe.

Jedz dużo witamin

Przede wszystkim, włosy tak samo jak inne wytwory naszej skóry potrzebują witamin, aby były zdrowe i mocne. Jeśli w naszym organizmie brakuje którejś z witamin, włosy stają się słabe i prędzej czy później zaczynają wypadać. Przeważnie, udaje się w takiej sytuacji pokonać łysienie przywróceniem odpowiedniej diety, jednakże, jeśli przez bardzo długi okres czasu będziemy się nieprawidłowo odżywiali, to zmiany mogą być już nie do odwrócenia.

Ponadto, nawet jeśli przyczyną łysienia jest niewłaściwy układ genów, leczenie łysienia polega również między innymi na przestrzeganiu diety. Sama dieta w takim przypadku nie jest wystarczająca, jednak mimo to jest konieczna.

Zobacz też: Trycholog – Gabinet w Gdańsku

Odżywiaj swoje włosy

Poza odpowiednią dietą i dostarczaniem włosom witamin koniecznie trzeba również odżywiać je poprzez używanie odżywiających szamponów, jak również korzystanie z odżywek przeznaczonych dla mężczyzn mających problem z łysieniem.

Warto mieć na uwadze, że wybór odżywki do włosów wcale nie jest prosty. Niestety, w sklepach coraz więcej jest odżywek, które są zupełnie nieskuteczne. Ażeby wybrać odżywkę, która faktycznie wpływa na porost włosów, należy skonsultować zakup z kimś, kto zna się na łysieniu. Oczywiście, najlepszym kandydatem do konsultacji jest trycholog – dermatolog. Czasami jednak, możemy nie mieć możliwości skonsultować się z tym specjalistą. W takiej sytuacji trzeba wybrać się do zaufanej apteki, ażeby porozmawiać z farmaceutą, u którego możemy od razu kupić odpowiedni środek.

Idź do lekarza

Oczywiście, czy to odżywki czy też szampony są godne polecenia, jeśli mamy problem z łysieniem. Tym nie mniej, na pewno przykrą wiadomością jest to, że nie są to środki, które mogą zastąpić leczenie łysienia. Każdy, nawet młody mężczyzna, któremu daleko jeszcze do problemów z łysieniem, powinien używać szamponów z odżywkami, ażeby wzmacniać włosy. Jednakże, gdy łysienie rozpocznie się już na dobre, bez trychologa – dermatologa się nie obejdzie,

Zdecydowanie zbyt często ludzie długo zwlekają z tym, aby udać się do lekarza. Czasami nie znajdują oni czasu na to, aby odwiedzić gabinet lekarski, a czasami mają obawy przed spotkaniem z lekarzem. Być może, nieraz boją się również diagnozy jaką usłyszą. Jednakże, warto wiedzieć, ze praktycznie nigdy trycholog – dermatolog nie powie nam, że nic nie można zrobić z naszą łysiną. Wydaje się, że zawsze jest bowiem jakieś wyjście z sytuacji.

Podstawowymi zabiegami, jeśli chodzi o leczenie łysienia, niewątpliwie są mezoterapia, jak i lasery. Jeden i drugi to zabiegi jak najbardziej skuteczne, jednakże, tak jak każdego rodzaju zabiegi, czasami zawodzą. Jednak nawet w takiej sytuacji, walka z łysieniem wcale nie jest jeszcze zakończona porażką.

Nie bój się przeszczepu

Jeśli pomimo naszych usilnych starań leczenie łysienia nic nie daje, warto zdecydować się na przeszczep włosów. Trzeba odłożyć nie małą kwotę, aby trycholog – dermatolog wykonał przeszczep, jednak po zabiegu na pewno będziemy zadowoleni.

Niezależnie od tego, jak nasilone są nasze problemy z łysieniem, jeśli chcemy uzyskać fachową pomoc powinniśmy powierzyć rozwiązanie problemu trychologowi – dermatologowi. Jest to gwarancją sukcesu terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

91 − = 84